ESPAÑOL sin cenZura                                                         
José Educador Morboso (pseud.) - skromny nauczyciel hiszpańskiego. Ukończył iberystykę na Uniwersytecie Śląskim. Studiował również przez pewien czas w Hiszpanii. Bezustannie związany z nauczaniem języka hiszpańskiego, zajmuje się również redakcją i korektą książek oraz pisze poezję i prozę pod jeszcze innym pseudonimem...

Z zamiłowania lingwista, poświęcającym swój wolny czas na pogłębianie wiedzy z zakresu zagadnień językoznawczych i przekładu literackiego. Fascynuje go gramatyka komparatywna, gramatyka praktyczna oraz składnia i interpunkcja nie tylko języka hiszpańskiego, ale również naszej mowy ojczystej.

Od czasu publikacji w 2009 roku podręcznika do nauki hiszpańskiego ¿Por qué no? udało mi się napisać jeszcze kilka innych pozycji, którymi w końcu chciałbym się z Państwem podzielić na razie w formie elektronicznej. Ponieważ, jak sam o sobie przewrotnie mówię, jestem reliktem z przeszłości, w swoich podręcznikach także zajmuję się czymś, co wielu ludziom uczącym się jezyka obcego również wydaje się być takim reliktem z zamierzchłych czasów - mianowicie: gramatyką. Piszę więc chętnie opracowania do gramatyki (choć nie tylko), z tą jednak różnicą, że w moich podręcznikach nie ma żadnego tabu. Żeby gramatyka nie była nudna i by można ją było łatwiej przyswoić, w podręcznikach przewijają się tu i ówdzie hiszpańskie potocyzmy, treści niecenzuralne, tematy kontrowersyjne światopoglądowo, burleska, groteska i gruba kreska, która oddziela przejrzyście, analitycznie i po akademicku wykładaną gramatykę od - przepraszam za wyrażenie - świńskich tematów i obrazoburczych treści. O, tak! A czemu by nie? Gramatyka (i nie tylko) języka hiszpańskiego na wesoło i kontrowersyjnie. Dla znudzonych sztampowymi podręcznikami, lecz mających wielki dystans do świata - uczniów, studentów i nauczycieli. No i oczywiście dla dorosłych, bo jakże by inaczej... Tylko dla dorosłych!

P.S. Wyglądam trochę inaczej niż na zdjęciu po lewej. 
Kreator stron www - szybka strona internetowa